Pellet do kominka

Pellet do kominka to wygodna alternatywa dla drewna kominkowego. Obecnie bardzo często w wielu domach spotyka się kominki. Nie tylko służą one do ogrzewania całego domu, ale przede wszystkim pomagają nadać klimat pomieszczeniu (np. salonowi) i podkreślić przytulność miejsca.

Pellet do kominka – jak to działa?

Kominek na pellet może być wyposażony we wkład kominkowy lub płaszcz wodny. Oba te rozwiązania cieszą się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Codzienna eksploatacja jest wygodna i prosta. Obecnie większość modeli można sterować za pomocą pilota.

Użytkownik może wyznaczyć moment rozpalania i wygaszania, a także poziom mocy grzewczej w urządzeniu. Zadana temperatura będzie utrzymywać się automatycznie bez ingerencji człowieka. Konieczne jest jedynie zatroszczenie się o odpowiednią ilość opału.

Pellet do kominka po jednokrotnym załadunku zapewnia ok. 40 godzin pracy.

Korzystając z tego typu kominków, należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu ich z popiołu. Wpada on bezpośrednio do specjalnie przeznaczonego do tego pojemnika. Jeżeli zdecydujemy się na wysokiej jakości opał (np. Pellet Extra ze 100% trociny sosnowej), będziemy mieli pewność, że popiołu będzie niewielka ilość.

Podczas korzystania z kominka na pellet nie wolno otwierać drzwiczek, pojemnika i kasety urządzenia, gdy wewnątrz pali się ogień. Takie działania mogą negatywnie wpłynąć na efektywność spalania opału.

Producenci w niektórych modelach pozwalają również na zastosowanie mechanicznych zabezpieczeń, np. termostatów. Termostat zapobiegnie przegrzaniu się zbiornika z paliwem.

Kominek na pellet – czy warto?

Pellet do kominka można nabyć w przystępnej cenie, dlatego też rozwiązanie to zyskuje na popularności. Kominki na tego typu opał są stosunkowo nową technologią.

Pellet do kominka efektywnie się spala, dzięki czemu wkład kominkowy jest w stanie osiągnąć wysoką wydajność. Na korzyść tego rozwiązania przemawia to, że granulat drzewny nie tylko szybko się nagrzewa, ale przede wszystkim długo utrzymuje ciepło.

Zwolennicy kominków na pellet uważają, że jest to opał efektywniejszy i wygodniejszy w użytkowaniu niż tradycyjne polana drewna. Jednocześnie granulat drzewny pozostaje materiałem ekologicznym, który pozyskiwany jest z odnawialnych źródeł. Cechą charakterystyczną jest znikoma emisja zanieczyszczeń do atmosfery.

Pellet do kominka to przystępne cenowo rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przyjemnym ciepłem w domu. Zza szyby można podziwiać przyjemnie falujące płomienie, co podkreśla charakter i przytulność wnętrza.

Dodaj komentarz