Pellet drzewny olx

Pellet drzewny olx, sklepy stacjonarne, sklepy online – gdzie zatem go kupić? Jak ustrzec się przed zakupem podrobionego opału?

W całej Europie zauważalny jest wzrost popytu na pellet drzewny. Nic więc dziwnego, że polski rynek tego opału rozwija się dynamicznie. Jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejni producenci. Warto mieć świadomość tego, że na rynku dostępny jest zarówno wysokiej jakości, jak i niskiej jakości opał.

Pellet drzewny olx oraz na serwisach aukcyjnych

Produkcja pelletu drzewnego to branża, która dopiero rozwija się w Polsce. Okazuje się jednak, że producentów tego opału jest coraz więcej. Niestety, nie wszyscy dostawcy oferują wysokiej jakości pellet. Specjaliści z branży apelują, aby przed zakupem paliwa, dokładnie przyjrzeć się sprzedawcy.

Pellet drzewny olx – w serwisie można znaleźć mnóstwo ogłoszeń od różnorodnych sprzedawców. Czasami jednak można spotkać się z ofertami dostawców, którzy bezprawnie wykorzystują renomę znanych marek sprzedających produkty spełniające europejskie normy.

Powszechne jest zjawisko kopiowania znaków, a nawet opakowań. Niektóre nazwy błędnie nawiązują do topowych producentów pelletu. W skrajnych przypadkach można spotkać się z całkowitym skopiowaniem nie tylko szaty graficznej opakowania, ale logo czy nawet nazwy firmy.

W bazie serwisów aukcyjnych i tych z ogłoszeniami lokalnymi można spotkać mnóstwo przeróżnych ogłoszeń, których treści ofert nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Łatwo trafić na podróbkę pelletu drzewnego w worku uznanego producenta.

Jak uniknąć zakupu podrobionego pelletu drzewnego?

Zakup wysokiej jakości pelletu drzewnego może okazać się nie lada wyzwaniem.

Na co zwrócić uwagę, aby uniknąć zakupu podrobionego produktu?

  • Przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się workowi oraz szacie graficznej. Szczególną uwagę należy zwrócić zarówno na zawarte informacje, jak i jakość materiału, z którego wykonano worek.
  • Niektórzy dostawcy celowo zmieniają jedynie jedną literę w nazwie swojego produktu, aby ten kojarzył się z pelletem znanego producenta. Czasami trudno wyłapać literówkę.
  • Certyfikowany pellet drzewny sprzedawany jest wyłącznie w markowych workach. Zaniepokoić powinny oferty sprzedaży luzem, w BigBagach lub opakowaniach niewymiarowych. Najczęściej pellet sprzedawany jest w 15-litrowych workach.

Pellet drzewny olx, sklepy stacjonarne, sklepy online – gdzie kupić?

Większość producentów reklamuje swoje produkty jako wysokiej jakości oraz wysokokaloryczne. Nieuczciwi sprzedawcy często oferują jednak zanieczyszczony opał, który jest jednym z głównych powodów awarii pieca i podajnika.

Dobry jakościowo pellet nigdy nie jest tani – warto zapamiętać to zdanie. Tanie paliwa mogą zawierać m.in. zmielone płyty meblowe czy inne materiały z chemicznymi substancjami. Są one szkodliwe nie tylko dla pieca i środowiska, ale także dla domowników.

Zaleca się kupowanie pelletu wyłącznie u certyfikowanych producentów. Przykładem wysokiej jakości opału produkowanego w Polsce jest Pellet Extra ze 100% trocin sosnowych.

Pellet drzewny olx lub kupowany stacjonarnie to nie zawsze dobre rozwiązanie. Jeżeli opał jest niewłaściwie przechowywany, może utracić swoje właściwości – nawet gdy uprzednio jest odpowiednio wysokiej jakości. Wystarczy dostęp do niekorzystnych warunków atmosferycznych, aby opał miał za wysoką wilgotność.

Rozsądną decyzją jest zakup pelletu online – od certyfikowanych producentów, którzy oferują dowóz opału wprost do domu.

Dodaj komentarz